Quadron

TYPY MONTAŻU

MONTAŻ WPUSZCZANY

Montaż wpuszczany to najbardziej powszechny i popularny sposób instalacji zlewozmywaka. Jego główną zaletą jest łatwy montaż oraz dopasowanie do każdego typu blatu roboczego, niezależnie z czego jest wykonany. Za pomocą szablony bądź poprzez odrysowanie kształtu zlewozmywaka, a następnie pomniejszenie wymiaru zewnętrznego o 1,5 cm z każdej strony, wykonuje się otwór w blacie, odpowiednio zabezpiecza przed dostaniem się wody, a następnie wpuszcza zlewozmywak w blat. Stabilność montażu zapewniają zaczepy, które załączamy w komplecie. Należy pamiętać, iż w przypadku zlewozmywaków szklanych otwór w blacie wycina się pod komorę w celu zachowania stabilności blatu szklanego

Instrukcja montażu

MONTAŻ WPUSZCZANY O PŁASKICH KRAWĘDZIACH

Montaż wpuszczany o płaskich krawędziach dotyczy zlewozmywaków o obniżonej krawędzi, które wystają ponad blat roboczy tylko o grubość swojego materiału i podobnie jak montaż wpuszczany nie wymaga specjalnych blatów wodoodpornych.
Dzięki temu otrzymujemy estetyczny i jednolity wygląd powierzchni roboczej, który dodatkowo jest bardzo łatwy w czyszczeniu.

Instrukcja montażu

MONTAŻ PODWIESZANY

Montaż podwieszany polega na podwieszaniu zlewozmywaka pod odpowiednio przygotowany i obrobiony blat wodoodporny wykonany z granitu, kompozytu lub drewna litego. Ten typ montażu daje możliwość łączenia komór o różnych wielkościach i kształtach, dopasowanych do indywidualnych preferencji użytkownika, jednocześnie zapewniając elegancki wygląd. Zlewozmywak staje się niemal niewidoczny, a czyszczenie blatu roboczego nigdy nie było takie proste.

Instrukcja montażu

MONTAŻ TYPU FARMERSKIEGO

Zlewozmywak farmerski zyskuje coraz więcej zwolenników, i coraz częściej spotkać go można w pomieszczeniach kuchennych. Przyczynia się do tego, nie tylko powracająca moda na rustykalny charakter pomieszczeń, ale i wygoda użytkowania. Zlewy typu farmerskiego mają spore, głębokie komory, co bardzo wpływa na swobodną przy nim pracę, a także wyeksponowany fartuch, dzięki czemu nie ma potrzeby aby nachylać się nad nim w niekomfortowy sposób. Montaż takiego zlewu odbywa się w sposób nakładany, i bardzo istotne jest dokładne zmierzenie produktu, w celu przygotowania wycięć zarówno w blacie, jak i ewentualnych podcięć szafki. Zlew umieszczany jest od góry w przygotowanym wycięciu, dodatkowo mocowany za pomocą zaczepów, oraz zabezpieczany silikonem, aby uniknąć uszkodzeń zawilgoconego blatu.

Instrukcja montażu

MONTAŻ SYFONU PUSH-2-OPEN

Syfon P-2-O to niezwykle praktyczne i jednocześnie estetyczne rozwiązanie. Pozwala na opróżnienie komory zlewu bez konieczności moczenia rąk. Wystarczy nacisnąć przycisk umiejscowiony na ociekaczu zlewozmywaka, aby cały płyn  został odprowadzony do odpływu. Montaż syfonu tego rodzaju, choć niezbyt skomplikowany, czasami nastręcza nieco trudności. Bardzo istotne jest bowiem wyregulowanie wysokości korka i całego odpływu.  Tylko prawidłowo zainstalowany i wyregulowany syfon jest gwarancją jego komfortowego  użytkowania.

Instrukcja montażu